Як звільнитись від газової залежності або опалення без газу

Як звільнитись від газової залежності або опалення без газу

333344444З підняттям тарифів на газ постає питання про альтернативу, або часткове заміщення газового енергопостачання. Звісно газове опалення може бути повністю автоматичним, воно не навантажує електромережу, воно відносно безпечне, однак, при опаленні приватного будинку, торгового, виробничого або офісного приміщення газове опалення стає більш дорогим, ніж опалення за допомогою твердопаливного котла .

На сьогодні твердопаливні котли є одними з найбільш економічно ефективних джерел тепла для систем опалення та гарячого водопостачання. Вартість кіловата тепла, що виробляється при спалюванні твердого палива нижче, ніж при використанні газу чи електрики. Вони можуть повністю заміщувати або працювати паралельно з газовим котлом.

Звичайно, специфіка використання опалювальної системи на твердому паливі відрізняється від експлуатації газового або електричного котла. У першу чергу відлякує необхідність постійно завантажувати в котел паливо, а також складнощі при використанні твердопаливних котлів при забезпеченні горячого водопостачання у літній період.
Насправді, такі проблеми або не актуальні, або легко вирішуються!

Проблема котлів, що працюють на твердому паливі – необхідність постійного обслуговування – сьогодні відходить на другий план. Сучасні твердопаливні котли – це високотехнологічне обладнання, здатне працювати в повністю автоматичному режимі. Більше не потрібно регулярно підкидати в топку дрова чи вугілля – тривалість автономної роботи сучасного пеллетного котла, або котла, працюючого на «еко-вугіллі» (вугіллі-горошку) становить до кількох діб!

Опалення найдоступнішим видом палива – дровами і деревними відходами – теж може бути комфортним. Дров’яні котли тривалого горіння (верхнього горіння) здатні працювати на одній закладці палива до 35 годин! На брикетах час горіння також можна довести до декількох діб!

Використання твердопаливного котла для забезпечення гарячого водопостачання в теплу пору року економічно не доцільне, як взимку. Котел працює не на повну потужність і різко падає його ККД. Проте, існує рішення: використання твердопаливного опалювального котла в парі з геліосистемою, яка візьме на себе забезпечення ГВП.

Гібрид твердопаливний котел + геліосистема дає безліч незаперечних переваг у порівнянні з опалювальною системою на газу або твердопаливним опаленням. Зимою воду гріє твердопаливний котел, а літом сонечко. Що ми отримаєм:

Економія енергоносіїв

Навіть при невисокій вартості твердого палива, використання геліосистеми забезпечить додаткову економію, частково заміщаючи потребу в нагріванні взимку, навесні і восени, і на 100% забезпечуючи потреби ГВП у теплу пору року.
Ваша економія в порівнянні з газовим або електричним теплопостачанням виявиться ще більше!
Рішення проблеми низького ККД в літній період

Влітку при забезпеченні однієї тільки потреби в гарячому водопостачанні, твердопаливний котел працює всього на 10% своєї потужності, при цьому його ефективність падає на 40% – ККД котла знижується до 38-45%! Якщо взимку підігрів одного кубометра гарячої води твердопаливним котлом коштує близько 6,8 грн, то влітку ціна куба води виростає до 10, 9 грн.

Це недолік твердопаливних котлів в порівнянні з газовими або електричними котлами. Однак, рішення є:
При використанні геліосистеми, влітку ціна нагріву куба гарячої води дорівнює нулю – сонячне тепло безкоштовне!!!

Консервація котла влітку

Влітку використання геліотермальной системи для підігріву гарячої води дозволяє повністю відмовитися від використання твердопаливного котла. Це дає можливість скоротити на цей період витрати на обслуговування котельного устаткування, а також значно – до 45% збільшити загальний термін служби котла.
Геліосистема працює повністю автоматично, так що Ви можете просто забути про котел на все літо!

Низькі витрати на впровадження

Система опалення на твердому паливі коштує порівняно не дорого. А впровадження геліоколектора в опалювальну систему з твердопаливним котлом – це зовсім недорого!
Опалення на базі твердопаливного котла вже включає більшу частину обладнання, необхідного для роботи гелітермальной системи. Таким чином, витрати на інтеграцію складуть всього 30-35% від вартості геліосистеми “з нуля”.
Відмовляйтеся від газу без зайвих витрат!

Схема енергосистеми «твердопаливний котел + геліосистема» проста і дуже ефективна. Тепло, що виробляється сонячним колектором може використовуватися не тільки для підігріву води для гарячого водопостачання, але й для підтримки опалення.

Таким чином, в сонячні осінні та зимові дні сонячне тепло буде гріти не тільки гарячу, але і опалювальну систему. А наявність такого потужного джерела тепла, як твердопаливний котел дозволить перекривати нестачу виробленого тепла сонячними колекторами в період мінімальної інсоляції.
Отже «твердопаливний котел + геліосистема» – ідеальна пара для економії і автономності!

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Тема

Ваше повідомлення

×