Критерії вибору твердопаливного котла

Критерії вибору твердопаливного котла

Все більше людей задумуються про автономність і f9509a34cd7a02eb8a15bb4062ce3028незалежність своєї опалювальної системи. Звісно газове опалення це дуже зручно, але когось лякаюють ціни на газ або ризик його відключення, доводиться економити на обігріві щоб вкластись у ліміт, хтось не хоче залежати від політичної кон’юктури на цьому ринку, а когось не влаштовує якість, калорійність поданого газу , або підведеного газу нема взагалі, і тоді постає питання вибору альтернативи, а саме твердопаливного котла.

Отже як вибрати твердопаливний котел серед всього розмаїття пропонованих варіантів? Є багато інформації про те які котли є на ринку про їх переваги і недоліки. Але як вирішити, що потрібне саме вам? Треба задати собі питання, що є для вас пріорітетним при виборі котла.

 • Ціна. За що ви готові платити, а за що ні? Що для вас важливіше- нижча ціна чи рівень комфорту який забезпечить дорожчий котел? При цьому зверніть увагу на термін окупності.
 • Якість та надійність. На якості при придбанні твердопаливного котла не варто економити. Від цього залежить і термін служби і що особливо важливо-безпека експлуатації. Тому звертаєм увагу на сертифікацію, гарантійні зобов’язання, як давно продукція виробника на ринку, відгуки тощо.
 •  Безпека. Ви повинні знати, що може бути у разі відсутності теплозйому з котла, чи він закипить, і якщо закипить якими можуть бути наслідки.
 •  Строк служби котла. Звісно ви хочете придбати котел якій прослужить довгі роки.
 •  Яке саме паливо ви будете використовувати? Що для вас приорітетніше ціна палива чи його калорійність? Найдорожче- це атрацитове вугілля, дешевше, але не поступається в терміні горіння, пелети, брикети з торфу, тирси і. т і, ну і найдешевші дрова і деревовідходи, які відповідно швидше згорають. Також має значення доступність палива.
 •  Термін роботи твердопаливного котла на одному завантаженні. Залежить від типу котла і звісно від палива яке ви плануєте використовувати.
 •  Наскільки залежить робота котла від вологості палива? Наприклад, чи буде у вас змога палити дровами з вологістю 20%, яка досягається дворічною природньою сушкою.
 •  Чи потребує котел встановлення буферної ємністі? Необхідність ставити буферну ємність суттєво здорожчує котельню. І взагалі якщо котел в результаті потребує встановлення недешевого обладнання-це може зіпсувати радість від придбання ніби привабливого за ціною твердопаливного котла.
 •  Скільки ви можете виділити площі під котельне обладнання? Пелетні котли з дозованою подачею забезпечують горіння до декількох діб, забезпечуюючі вам комфорт. Але вони порівняно дорогі і займають багато площі у котельні. Котли об’ємного горіння ( коли горить все паливо) потребують буферної ємності та іншого супутнього обладнання, що також потребує достатньої площі в котельні. Котли верхнього горіння(паливо горить зверху вниз- принцип сірника, або свічки) переважно високі, але компактні і займають не багато місця, при цьому забезпечуючи довготривале горіння.
 •  ККД ( коефіціент корисної дії) котла. Чим вище ККД котла тим він економніший по споживанню палива. Важливо чи є можливість взяти котел с запасом потужності при цьому не втративши на ККД. Якщо ККД котлів старого зразка становить 45-55%, то ККД сучасних котлів, доходить 86- 92%. Димові гази, що виходять з коминів сучасних котлів є набагато безпечнішими для екології.
 •  Автономність. Наявність електрозалежних компонентів опалювальної системи може зробити користування опаленням не таким зручним якщо у вас часто пропадає світло, а також це здорожчує всю систему. Подумайте чи вам насправді потрібні додаткові дорогі опції, атже якщо щось вийде з ладу ви тимчасово лишаетесь без опалення.

gazovi-kotly-bosch-1

 

І останнє якщо ви вирішили купити твердопаливний котел краще це робити не в сезон, тоді для вас буде широкий асортимент і час на продуманий вибір. Крім того в сезон більшість дійсно кваліфікованих і відповідальних монтажників опалювальних систем будут заняті замовленнями на місяць вперед і вам доведеться чекати, або користуватись послугами монтажників, якість робіт яких залишає бажати кращого.

Написати нам

 

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Тема

Ваше повідомлення

×